To coś więcej niż zwykły konkurs programistyczny. Uczestnicy zmierzą się z kluczowym pytaniem: jak sztuczna inteligencja może przyspieszyć odkrycia naukowe? BeeARD – wrocławski startup zajmujący się wykorzystaniem systemów AI do wspierania nauki – pracuje nad tym każdego dnia. Ich cele są zbieżne z projektem Google Co-Scientist, który rozwija podobne technologie.
Google i BeeARD - hackathon AI w medycynie
Wydarzenie zgromadzi studentów, programistów, naukowców i entuzjastów technologii, którzy przez intensywny dzień będą opracowywać rozwiązania na pograniczu sztucznej inteligencji i nauki. Celem hackathonu będzie stworzenie systemów AI generujących nowe hipotezy naukowe – tym razem skoncentrowanych na reumatologii.
Hackathon będzie nie tylko okazją do praktycznej nauki, ale również wyraźnym sygnałem dla całego miasta. Wrocław ma szansę stać się istotnym punktem na naukowo-technologicznej mapie kraju i Europy, miejscem narodzin projektów o znaczeniu globalnym, ponieważ miasto dysponuje świetnym zapleczem akademickim oraz talentami, które umożliwią realizację tych ambitnych przedsięwzięćJacek Wiland, organizator eventu i założyciel startupu BeeARD.
Google, eksperci od AI, lekarze i naukowcy
Wsparcie merytoryczne zapewnią mentorzy z Google, eksperci od AI, lekarze z Uniwersytetu Medycznego oraz naukowcy z różnych dziedzin. Organizatorzy zapewniają niezbędną przestrzeń, wsparcie mentorów, catering oraz atrakcyjne nagrody – w tym 10 000 zł dla najlepszego zespołu.
Rejestracja. Google i BeeARD - hackathon AI w medycynie
Dla uczestników to możliwość zdobycia doświadczenia, nawiązania nowych kontaktów oraz współpracy nad rozwiązaniami, które mogą mieć realny wpływ na przyszłość medycyny. Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy, a dla wszystkich gości przewidziany jest catering podczas trwania eventu.